28.12.2022

Przeczytane w 2022r.

Początek roku to zachwyt kryminałami napisanymi przez Polską pisarkę 😀 szczerze polecam 😉 

Następnie przeczytałam książkę młodzieżowa wygrana w KTM, napisaną przez młodą dziewczynę, również ciekawa.


Potem poruszyłam trudną tematykę opuszczenia i samotności dzieci z domów dziecka zawartą w poniższych książkach.....


Tu przyjemna łagodna lektura .... 


I również sympatyczna książka znanej mi już pisarki mojej imienniczki w sam raz na lato, kiedy ją czytałam,  dla ochłody:)


I kolejna książka o trudnej tematyce przemocy domowej ale wciągająca, pierwsza tej autorki.


Następna książka tej samej autorki i także o trudnej tematyce utraty kogoś bliskiego i odnalezienia swojej miłości,  polecam 😉


Ta cegła została mi polecona w bibliotece i pochłonęła mnie bez reszty, zachwycająca tematyka porodów w domach w czasach biedy, wojen i ciężkich czasów.... tak piękny temat ujęty niesamowicie przez autorkę książki.... są i trudne momenty ale piękna naprawdę piękna historia została ukazana w tej książce. 


A tu powrót do Małgorzaty Warda i poruszanych trudnych tematów, tym razem choroba samotnej matki i jak zmaga się z tym jej córka.


I kolejna tej samej autorki, tym razem o tematyce porzucenia dziecka przez mamę i ciaglej tesknoty za rodzicielką oraz o ciężkiej chorobie.....


Książka tej samej autorki, o zaginionym chłopaku.... temat poruszany w tej książce jest bardzo trudny, ważny i jakże powszechny na całym świecie.....


A tu zmiana na kogoś zupełnie mi nieznanego, na początku nie wciągnęła mnie ale dałam jej szanse, o Wołyniu, powstawaniu warszawskim.... ciekawa :)


Kolejna trudna a jednocześnie piękna w treści książka o poświęceniu życia dla kogoś małego i kruchego, dla osieroconego dziecka... polecam!


Następna to fajna pełna zagadek i tajemnic książka o trudnych przeżyciach ale kończącą się pozytywnie 😉 przyjemna lektura, polecam !


Wciągająca książka, pierwsza tej autorki ale myślę, że nie ostatnia bo bardzo ciekawa.


Pierwsza z kilku z serii książka znanej mi już mojej imienniczki, bardzo wciągająca 😀😃🙂


I druga część, którą jeszcze czytam ale do końca roku powinnam skończyć 😀😃🙂


Mam jeszcze trzecią wypożyczoną więc jest co czytać 😀😃🙂

Jestem zadowolona z mojego czytelniczego rocznego wyniku 😉 teraz więcej czytam bo siłą rzeczy mniej mogę zrobić czego innego ale nie narzekam, każdy etap ma swoje prawa i tym się cieszę co mi każdy dzień przynosi 😀😃🙂 

Pozdrawiam u progu końca roku!

22 komentarze:

 1. W tym roku troszeczkę zmieniłam tematykę czytelniczą - ale widzę same cudeńka wspaniałych naszych autorek niektóre znam książki a po niektóre z chęcią bym przeczytała :) Wspaniałych lektur w nadchodzącym roku

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością niektóre bym przeczytała. Akurat Puzyńskiej do mnie nie przemawiają, ale lubię Milli, Przybyłek, Wardy, Gargas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęcasz z tym czytaniem. Ciekawe tytuły. Życzę na nowy rok właśnie czasu na te przyjemności. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihi i wzajemnie, korzystaj z poleconych książek hihi 😉

   Usuń
 4. Puzyńskiej przeczytałam wszystkie 14 tomów i byłam nimi zachwycona, ale tylko do Pokrzyku, następne były słabsze, a najsłabsza ostatnia - Żadanica. Nawet jak powstaną następne części to chyba nie będę kontynuowała, to już takie pisanie następnych tomów na siłę. Przybyłek świetna! Parę z pozostałych zapisałam;) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie że coś się przydało a o kryminałach zapamiętam hihi 😉 dzięki za podpowiedzi !

  OdpowiedzUsuń
 6. I to jest super w literaturze, że jest taki ogromny wybór i każdy znajdzie to co lubi. "Łaskuna" czytałam dawno. Reszty nie znam. Odkrywam na nowo cykl -Malownicze- Magdaleny Kordel, polecam :) Życzę dużo zdrówka dla całej rodziny i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje Agaciu, czytelniczy medal dla Ciebie, ja tyle nie przeczytałam w tym roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Agnieszko, cieszę się każda literatura 😀

   Usuń
 8. Sporo Agatko przeczytałaś :).

  Niektóre pozycje też by mi się spodobały :).

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Agatko bardzo Cię podziwiam kiedy Ty to Wszystko robisz ??? Agata Przybyłek to jedna z moich ulubionych autorek, M. Wardę sobie zapisałam bo myślę że też mi się spodoba. K. Pużyńską mam i czeka cierpliwie na swoją kolej. Gratuluję Ci wyniku przy takiej ilości dzieci , jest super !!!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy podobne gusta więc fajnie bo możemy sobie nawzajem coś polecić:) Aniu czytam wtedy kiedy nie mogę robić nic innego, gdy mam wolną tylko jedna rękę haha:)

   Usuń
 10. Bardzo dobry wynik czytelniczy, Agatko.

  OdpowiedzUsuń
 11. Agato, że Ty jeszcze masz siły na czytanie :) Uwielbiam Małgosię Wardę i jej książki - są dopracowane i dobrze napisane.
  Uściski

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że komentujecie, dodajecie otuchy, porad, podziwiacie i krytykujecie...
Dziękuję za to że jesteście !!!